logo
Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat.

Moduł mieszkalny 3D z  BBS (CLT)

Jesteśmy producentem indywidualnie projektowanych modułów mieszkalnych z warstwowych płyt BBS Binderholz (CLT).

Zastosowanie tej technologii umożliwia nam wznoszenie wyjątkowych i efektownych pod względem architektonicznym  budowli mieszkalnych, komercyjnych, medycznych na lądzie i wodzie.

Nasz produkt z warstwowych płyt BBS (CLT) to niezależna, wytrzymała i stabilna konstrukcja odporna na różnego rodzaju warunki atmosferyczne

Nasz produkt wyróżnia:

1
Parament niepalności do REI 120
2
Certyfikat akustyki IFT
3
budynki do 12 kondygnacji
1

Przekrój modułu mieszkalnego - konstrukcja z warstwowej płyty BBS (CLT)

modul
2

Zalety modułów wykonanych z warstwowych płyt BBS (CLT)

Konstrukcja modułu ma duża odporność ogniową – w zetknięciu z ogniem na powierzchni warstwowej płyty BBS (CLT) tworzy się warstwa węgla, która bardzo spowalnia proces spalania. Konstrukcja w zależności od grubości osiąga klasy ogniotrwałości REI30, REI60, REI90 a nawet REI120.

Prawidłowo zmontowana konstrukcja ma dużą szczelność i jej spasowanie niweluje powstawanie mostków termicznych i akustycznych.

Warstwowa płyta BBS (CLT) z racji że jest pełną płytą ma niesamowitą sztywność - nie jest potrzebne stosowanie dodatkowych stężeń w konstrukcji modułów . W zależności od zastosowanych grubości płyt można wznosić kilkunasto piętrowe budynki bez stosowania dodatkowych konstrukcji wzmacniających.

Charakterystyczną cechą warstwowej płyty BBS (CLT) jest tzw. przesunięcie fazowe, tzn. że ciepło powstałe na zewnętrznej powierzchni modułu np. w wyniku ogrzania promieniami słonecznymi dociera do wnętrza pomieszczenia dopiero po kilku godzinach.

Moduł jest konstrukcją dyfuzyjne otwartą co oznacza, że dobrze reguluje wilgotność pomieszczeń. Ściana jest w stanie przyjąć pewną porcje wilgoci, a nadmiar odprowadza na zewnątrz. Gdy wilgotność powietrza wewnątrz spada, oddaje wilgoć do środka.

Prace na budowie ograniczają się tylko do prac ziemnych związanych z budową fundamentów pod montowane moduły 3D stawianego obiektu, montażu fasady, która nadaje indywidualny i efektowny charakter całej budowli.

Szybki czas realizacji – cały proces produkcji modułu z warstwowych płyt BBS (CLT) odbywa się ``pod dachem`` w naszych fabrykach. Pozwala to na produkcję liniową, przy pełnej kontroli każdej operacji produkcyjnej.

Przygotowanie modułów tworzących wznoszony obiekt w fabryce pozytywnie wpływa na dokładność wymiarów ścian, otworów okiennych i drzwiowych oraz wzajemne spasowanie. Ogranicza dodatkowe koszty związane z ewentualnymi poprawkami błędów na placu budowy oraz w późniejszej eksploatacji.

Budynek z wyprodukowanych przez nas modułów 3D można stawiać o każdej porze roku i w każdą pogodę, dzięki zastosowanej technologii warstwowych płyt BBS (CLT).

3

Funkcjonalność modułu

Dowolne tworzenie powierzchni użytkowej, dzięki zastosowaniu różnych wymiarów drewnianych płyt warstwowych BBS
Unit1
Unit2
Unit3
4

Niepowtarzalne aranżacje wnętrz modułów 3D z warstwowej płyty BBS (CLT)

eUregio_wnetrze.jpg
DouVita-apartament
PROJEKT
5

Obiekty tworzone z wyprodukowanych przez nas modułów 3D w konstrukcji warstwowych płyt BBS (CLT)

01_DuoVita_budynek
eUregio
Rhinstrasse
Innowacyjne, certyfikowane i szybkie rozwiązania to nasza przewaga nad konkurencją